Nauka w formie rywalizacji – praktyczne szkolenie w firmie TRITEC Sp. z o.o.

W dniu 26 sierpnia 2017 roku w firmie Tritec sp. z o.o. zlokalizowanej w Podstrefie Redzikowo Słupskiej SSE odbyły się praktyczne zajęcia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, ochrony przeciwpożarowej oraz pierwszej pomocy przedmedycznej.

Gospodarzem warsztatów była firma Tritec sp. z o.o. działająca w branży konstrukcji stalowych wykorzystywanych w obszarach offshore i maritime. W regionie słupskim funkcjonuje już od 2002 roku.

Zarząd firmy oprócz wysokiej jakości specjalistycznej branży produkcyjnej ogromny nacisk kładzie na szeroko pojęte bezpieczeństwo pracy. Stąd dzięki uprzejmości Dyrektora Zarządzającego Pani Katarzyny Wołejko pracownicy mogli spędzić czas w tak praktyczny sposób– nauka poprzez rywalizację.

Załoga firmy podzielona została na grupy. Każdej grupie przydzieleni zostali opiekunowie spośród organizatorów szkolenia. Organizatorami szkolenia były dwa współpracujące ze sobą od lat ośrodki szkolenia: Complex Ewa Boryła oraz Perfex s.c. Agnieszka i Tomasz Tandek.

Każda grupa pracowników do wykonania miała określone zadanie na określonych stacjach tematycznych. Na każdej stacji grupie pracowników przedstawiona została część teoretyczna modułu, a następnie grupa wykonywała konkretne ćwiczenia (zadania) i rozwiązywała test lub zagadkę.

Stacje tematyczne:

  1. Ewakuacja z zadymionego pomieszczenia: uczestnik wchodzi do specjalnego namiotu w kształcie tunelu, kierując się do wyjścia zgodnie ze znakami ewakuacyjnymi ma zlokalizować i zabrać ze sobą fantoma (wykonanie testu).
  2. Praktyczne użycie gaśnicy oraz koca gaśniczego (omówienie podręcznego sprzętu gaśniczego, rozwiązanie testu), pokaz gaszenia płonącego oleju wodą oraz pokaz wybuchu zbiornika pod ciśnieniem.
  3. Stanowisko bezpiecznego dźwigania ciężarów – omówienie prawidłowych zgodnych z przepisami zasad wykonywania prac polegających na przenoszeniu obciążenia. Część praktyczna – ręczne prace transportowe, prawidłowe metody podnoszenia i przenoszenia ciężarów.
  4. Jazda samochodem – alkogogle – wykonanie przez uczestników slalomu po spożyciu alkoholu(omówienie wpływu alkoholu i środków psychotropowych na organizm ludzki, rozwiązanie testu).
  5. Resuscytacja z defibrylacją – udzielenie pomocy poszkodowanym  w zdarzeniu pożarowym  – zatrucie dymem, poparzenie (omówienie zasad postępowania, rozwiązanie testu).

W firmie przeprowadzono również próbną ewakuację, która została po jej zakończeniu szczegółowo omówiona. Każdy pracownik mógł wyciągnąć wnioski z przeprowadzonej ewakuacji.

Zapraszamy do skorzystania z takiej formy szkolenia w swoich firmach.

Kontakt: szkolenia@perfex.com.pl

 

Poniżej fotorelacja z przeprowadzonych warsztatów.

admin
admin

0 Comment

Leave Comment